beste aktienhandel app Trading-Websites Daytrader Markthandel online

před námi jsou letní dny, které většinou znamenají dovolenou nebo prázdniny. Plánujeme, kam všude se podíváme, co všechno podnikneme, nebo jak se budeme válet u vody či brouzdat v lese (eventuálně brouzdat ve vodě a válet se v lese). Může však nastat situace, kdy vás zaskočí počasí a nastane takzvaná mokrá varianta. Kromě knížek, televize, počítače, štípání dřeva ve stodole, prolézání půdy a dalších oblíbených činností pod střechou se můžete pokusit zapsat do dějin lidstva. Jak? Není nic snazšího, než si vymyslet nějakou bláznivinu, na kterou ještě nikdo nepřišel a svým výkonem stanovit laťku světového rekordu. Ať se ji pak někdo další snaží překonat. Je ovšem nutno dodat, že oficiálně uznatelný výkon musí mít spoustu náležitostí, včetně notářského zápisu. Takže nakonec nejzábavnější na tom všem je vymyslet si tu pravou disciplínu nepoškozující zdraví a soutěžit jenom sám se sebou, s kamarády nebo s rodinnými příslušníky. Až se pak ve své vlastní disciplíně stanete opravdovými mistry, neváhejte a sdělte to světu! Při troše snahy se třeba stanete šampionem Guinnessovy knihy rekordů.
Pro inspiraci přináším několik příkladů, které se díky množství šílenosti větší (ano, větší) než malé dostaly do světových médií. Ty nápady jsou vážně bláznivé, takže je může zkusit překonat snad jenom ten, kdo opravdu neví, co lepšího zrovna dělat.
Disciplína jako stvořená pro letní dny je uběhnout pět kilometrů s potápěčskými ploutvemi na nohou. Ploutve musí nejméně dvakrát přesahovat délku chodidla. Současně je nutno žonglovat třemi míčky. Světovým rekordem je výkon jednoho Američana, který dosáhl času 32 minut a 3,77 vteřiny.
Rekord zcela jiného druhu vytvořil jistý japonský inženýr. Jeho papírová vlaštovka plachtila ve vzduchu celých 27,9 sekundy. Zdá se to na první pohled málo, ale zkuste si to: vlaštovka se nesmí házet z vyvýšeného místa a musí být bezvětří. Na stavební fakultě ČVUT se letos v březnu v této disciplíně také soutěžilo a vítěz dosáhl času 8 vteřin. Na stejné akci nejdelší hod do dálky papírovou vlaštovkou změřili na 40,5 metru. O měsíc později se jeho autor výkonem 50,37 m stal v Salzburku mistrem světa v této disciplíně.
Naopak do výšky se musela odebrat modelka v Bukurešti. Předváděla totiž svatební šaty s nejdelší vlečkou na světě, které ušil místní svatební salon a aby vlečka vynikla, vynesl modelku do vzduchu horkovzdušný balon. Délka rekordní vlečky činila 2 838 metrů. Její výroba trvala sto dní a podílelo se na ní deset švadlen. Použitý materiál stál v přepočtu 134 000 korun, náklady za pronájem balonu byly jen o málo nižší. Předchozí disciplína zaujme spíše ženy, takže teď něco pro muže. Jeden mladík umístil na internet montáž z videí, na nichž sám vystupuje při opravdu hodně praštěném rekordu. Téměř dvacetiminutový sestřih ukazuje, jak se oběma rukama naplno dotýká – jak to říci, no hrudních partií celé tisícovky žen! Tedy postupně, což ovšem jeho výkon nijak nesnižuje. Nutno dodat, že dámy byly oblečené a že nedošlo k žádnému fyzickému násilí. Že něco takového by se u nás stát nemohlo? Chyba lávky, jedná se o český rekord. Zajímavé je, že mladík při plnění své mise dostal pouze jedinou facku. Šťastný to muž…
Když jsme u těch facek – dvě anglické dívky se rozhodly, že překonají světový rekord v počtu vzájemných políčků kouskem pizzy. Za 15 vteřin se dohromady nafackovaly 174x. Ovšem o žádné silné údery nešlo, spíše si pizzu omatlávaly o tváře. Leč svoji chvilku slávy si získaly.
O pizzu zjevně nestojí jeden pětadvacetiletý Ind. Pojídá totiž raději cihly. Zní to neuvěřitelně, ale když se novinářům svěřil, že si již jako malý hošík nejraději pochutnával na kamenech, není se co divit. Inu, gurmán. Napodobovat jej však rozhodně nehodlám.
To snad raději zkusím překonat nejrychlejší čas k otevření 2 000 lahví piva. Rekordu dosáhl v roce 2007 borec v Chorvatsku: 37 minut 39 vteřin. Jestli pak otevřené lahve sám vypil, není známo, od té doby však o něm není slyšet.
Myslím, že o dovolené je nejlepším nápadem soutěžit o to, kdo nejúspěšněji zapomene na pracovní starosti v zaměstnání. Ale nezapomeňte se pak do něho zase vrátit, jinak to neplatí.


Jiří Hruška         

Červenec 2012


  • Čím žije Praha 6


  • TRAMVAJÍ lze cestovat zpět časem

  • Prioritou je kvalitní a bezpečná ošetřovatelská péče,říká náměstkyněředitele UVN Mgr. Lenka Gutová, MBA (2.část)

  • Historické osobnosti v názvech ulic (Bechyňova)

  • Zajímavosti ze života živočichů


  • Povodím Brusnice

  • Dětský den na Petynce a Hanspaulce

  • Křest knihy – Wimbledon a světové tenisové legendy

  • Josef Masopust

  • Hubička – opera v Šárce 2012