Forex-Handel bester Ort, um Aktien zu kaufen Aktienmarkt-Konto beste investitionsseiten Günstiger Aktienhandel

Léto s gentlemanem

V polovině února přichází do kin film Léto s gentlemanem, který je charakterizován jako letní romantická komedie o touze po svobodě, pozdní lásce a naději… Scénář napsal a hlavní roli si zahrál Jaromír Hanzlík, který se mj. proslavil v 70. letech komedií Léto s kovbojem, na niž nový film pouze podobným názvem Léto s gentlemanem částečně odkazuje, nejedná se však o jeho pokračování. Režie se ujal Jiří Adamec, jenž do dalších rolí ústředního trojúhelníku obsadil Alenu Antalovou a Igora Bareše. V menších rolích se ve filmu objeví například Lucie Vondráčková, Miroslav Šimůnek, Tereza Kostková, Ivana Chýlková, Dana Batulková, Jan Vlasák, Arnošt Goldflam a další. Jedním z oficiálních par tnerů filmu je i PŘEROST A ŠVORC AUTO. 

Pro oba hlavní tvůrce je tento snímek v určitém smyslu prvotinou. Pro Jaromíra Hanzlíka scénáristickou, Jiří Adamec zase poprvé natočil celovečerní film do kin. Ve spolupráci s distribuční společností BIOSCOP přinášíme s oběma následující rozhovory.
Jiří Adamec
Film Léto s gentlemanem jde do kin symbolicky 14. února, tedy na svatého Valentýna. Slavíte Vy osobně tento svátek?
Ne, tenhle svátek jsem nikdy neslavil a odmítal jsem ho. Přišel mi uměle a pouze komerčně importovaný. Ale jak léta plynou, svátek zamilovaných mi teď už nepřipadá tak marný. Možná, že čím méně se mě týká, tím více se mi líbí…
Jak se pro Vás práce na celovečerním filmu liší od ostatních Vašich úspěšných projektů?
Myslím, že moc ne. A pokud ano, tak spíš technicky než fakticky, a nejvíc také tempem. V práci pro televizi není nikdy de facto na nic čas, ale když točíte film, předpokládá se, že „na place“ tvoříte. Mám pocit, že mít vše jasné předem a přicházet s jasnou připravenou vizí, třeba včetně postavení kamery, se u filmu jaksi nepředpokládá… Já celý život pracoval především pro televizi a v televizních podmínkách. A i když jsem točil na filmový materiál v produkci ve Filmovém studiu na Barrandově, jako například seriál Sanitka, byl to pořád „jenom“ film pro televizi. Ta práce měla zcela jiné finanční i všechny další parametry a kdo sebou neuměl mrsknout, neměl šanci na úspěch.
Coby debutant na poli režie celovečerního filmu, objevil jste v profesi, kterou jinak tak dobře znáte, pro sebe něco nového? 
Nemyslím si, že bych v sedmdesáti letech mohl v tomto ohledu ještě něco objevit, nebo se něčím nechat překvapit.
…pokračování na str. 6

Únor 2019
•   Čím žije Praha 6

•   Léto s gentrlemanem. Rozhovory
    s Jaromírem Hanzlíkem a Jiřím Adamcem

•   Břevnovské hudební setkání – únor 2019

•   Program divadel Semafor a S+H

•   Historické osobnosti v názvech ulic Prahy 6 
     – Gotthardská
•   Pozvánka do země Půlčíků. Kino Dlabačov
    hostí festival Zažij Nový Zéland
•   Jděte se klouzat. Brusle – hobby,
    sport i umění
•   Emil Šneberg – Moje vzpomínky 
     na Vokovice a Veleslavín (X. část)